You are here:--خرید و فروش جوجه یک روزه گوشتی

خرید و فروش جوجه یک روزه گوشتی

خرید و فروش جوجه یک روزه گوشتی

خرید و فروش جوجه یک روزه گوشتی از دیگر خدماتی است که شرکت بازرگانی کیمیا به مشتریان خود ارائه می دهد.

مهم ترین قسمت برای شروع فعالیت در زمینه ی پرورش مرغ گوشتی ، خرید و فروش جوجه یک روزه گوشتی است.که عوامل بسیاری در خرید و فروش جوجه یک روزه دارای اهمیت می باشد که به اختصار به آنها می پردازیم.

امید است با مطالعه ی این مقاله افرادی که میخواهند در زمینه ی پرورش جوجه یک روزه گوشتی و مرغ گوشتی فعالیت کنند ، اطلاعات کافی در زمینه ی خرید و فروش جوجه یک روزه ، قیمت جوجه یک روزه و نگهداری و پرورش آن بدست آورند.

یکی از این مسائل مهم که در زمان خرید و فروش جوجه یک روزه گوشتی مطرح میشود ، قیمت جوجه یک روزه گوشتی است.شرکت کیمیا تضمین می کند ، این محصول را نیز مانند سایر محصولات خود با بهترین کیفیت و در عین حال مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.شما می توانید بهترین و مناسب ترین قیمت جوجه یک روزه گوشتی را از ما بخواهید.دلیل اعتماد شما به شرکت کیمیا میتواند سابقه ی درخشان ما در این زمینه باشد.

خرید و فروش جوجه یک روزه گوشتی

خرید و فروش جوجه یک روزه گوشتی

 

قیمت جوجه یک روزه گوشتی را شرکت کیمیا در لیست قیمت خود به طور روزانه اعلام میکند.

 

نکاتی در خصوص قیمت جوجه یک روزه گوشتی در بازار ایران

قیمت جوجه یک روزه گوشتی در سال 96 نسبت به سال گذشته اش ، با افزایش 30 درصدی همراه بوده است.

ناگفته نماند که مسئول تصویب قیمت جوجه یک روزه گوشتی وزارت جهاد میباشد.البته همواره قیمت عرضه شده در بازار با قیمت مصوبه ی این سازمان تفاوت داشته است.که همین امر سد راه اجرای طرح کاهش سن کشتار مرغ ها بوده است.یکی از دلایل این تفاوت قیمت میتواند تقاضای بالا برای جوجه یک روزه باشد.

البته همواره عواملی مانند فرا رسیدن ایام عید و ماه رمضان در افزایش قیمت جوجه یک روزه گوشتی و نیز افزایش قیمت مرغ تاثیر دارند.زیرا بدیهی است که در این ایام میزان تقاضای مردم افزایش می یابد.

قابل ذکر است که ایران در زمینه ی صادرات مرغ در بازار جهانی حرف هایی برای گفتن دارد و اکنون نیز به دنبال افزایش میزان صادرات در این زمینه است.

 

نکاتی که در هنگام خرید و فروش جوجه یک روزه گوشتی باید به آنها توجه کرد:

فارغ از قیمت جوجه یک روزه گوشتی ، نکات مهم دیگری وجود دارند که در هنگام خرید باید به آنها توجه نمود.

در ابتدا باید از مکان تولید ، پرورش و نگهداری جوجه یک روزه اطمینان حاصل کرد.جوجه ها باید در مراکز و کارخانه های معتبر جوجه کشی و توسط افراد ماهر و متخصص تولید شده باشند.افراد و مراکزی که در این زمینه دارای مجوز و سابقه ی درخشان و قابل اعتماد باشند.

نکته ی دیگری که باید هنگام خرید جوجه یک روزه گوشتی مورد توجه قرار گیرد ، وزن جوجه است.جوجه ها باید خوب وزن گیری شده و دارای وزن مناسب باشند.همچنین جوجه ها باید از نظر وزن با یکدیگر تقریبا در یک رده قرار داشته باشند.

بهداشت جوجه یک روزه

نکته ی دیگر بهداشت جوجه یک روزه است.جوجه ها باید در مقابل بیماری های مختلف رایج در میان طیور محافظت شده باشند و از سلامت کامل برخوردار باشند.که این نکته نیز ، نکته ی بسیار مهمی است که حتما باید مورد تحقیق و بررسی خریدار قرار بگیرد.

نکاتی در مورد پرورش جوجه یک روزه گوشتی

نکته ی اول در مورد محل احداث مرغداری است که به دلیل جلوگیری از انتقال بیماریهای رایج و واگیردار ، باید با فاصله ی زیاد از دیگر مرغداری ها باشد.

نکته ی بعدی بهداشت مکان نگهداری و همچنین بهداشت افرادی است که به مرغداری و محل نگهداری جوجه ها رفت و آمد دارند.این افراد باید بهداشت خود و البسه ی خود را رعایت کنند.زیرا جوجه یک روزه بسیار حساس بوده و در صورت عدم رعایت همین نکات کوچک در معرض بیماری های بسیاری قرار می گیرد.

بهتر است برای نگهداری بهتر جوجه ها ، آنها را بر اساس سن از یکدیگر جدا کرد و بطور جداگانه نگهداری نمود.
همچنین باید با انتخاب یک دامپزشک ماهر کلیه ی مراحل رشد و سلامت جوجه ها از جمله واکسیناسیون و … را کنترل نمود.

 

تغذیه ی جوجه یک روزه گوشتی

از عوامل مهم و تاثیرگذار در رشد جوجه یک روزه گوشتی ، تغذیه است.

جوجه گوشتی برای رشد هرچه بهتر و سریعتر نیاز به بهترین خوراک دارد.بنابریان باید دان با کیفیت در اختیار جوجه ها قرار بگیرد.علاوه بر کیفیت باید به کمیت خوراک جوجه ها نیز توجه نمود.مقدار خوراک باید متناسب با میزان مناسب مصرف جوجه ها باشد.در صورت کم بودن خوراک ، جوجه گوشتی از وزن کافی و سلامت مناسب برخوردار نخواهد شد و رشدش به کندی صورت خواهد گرفت.

(لازم به ذکر است با افزایش سن جوجه ها ، میزان غذای مصرفی آنها نیز افزایش می یابد.)

در صورت زیاد بودن خوراک نیز ، بدیهی است که صاحب مرغداری متحمل ضرر مالی میشود.

پس بهتر است دان باکیفیت به مقدار مناسب تهیه شود و همواره میزان خورد و خوراک جوجه ها کنترل شود که در این زمینه بهتر است با مشاوران تغذیه مشورت صورت گیرد.
نا گفته نماند که شرکت کیمیا در زمینه ی خرید و فروش دان آماده و سایر نهاده های دام و طیور نیز میتواند به شما کمک کند.

 

نقش آب و ویتامین ها در تغذیه و سلامت جوجه یک روزه گوشتی

نباید از نقش ویتامین ها در تغذیه و رشد جوجه یک روزه چشم پوشی کرد.همانند انسان ، موجودات دیگر نیز در ابتدای تولید نیاز به یک سری از ویتامین های ضروری دارند.که برای جوجه ها میتوان از مولتی ویتامین های موجود در بازار استفاده کرد.

این ویتامین ها را میتوان از طریق آب مصرفی در تغذیه ی جوجه ها قرار داد.
جوجه گوشتی باید همواره به آب تمیز و سالم دسترسی داشته باشد.یکی از عوامل مهم در رشد و سلامت جوجه ها همین آب خوراکی است.که گاهی اوقات بهداشت و سلامت آن به اشتباه نادیده گرفته میشود.

مخزن های قرارگیری آب باید از نظر بهداشت و تمیزی کاملا استاندارد و قابل شستشو باشند و تقریبا باید هر روز شسته شوند.

همچنین میزان آب مصرفی نیز باید همواره مورد کنترل قرارگیرد.این کنترل بدلیل آگاهی از بیماری های احتمالی که نشانه ی آنها کاهش یا افزایش مصرف آب است ، صورت می گیرد.

مکان قرارگیری جوجه یک روزه گوشتی

مکان قرارگیری جوجه یک روزه گوشتی باید از نظر دما بررسی شود که بهترین دما بین 30 تا 34 درجه سانتی گراد میباشد.
همچنین مقدار نور و تهویه ی مناسب نیز از دیگر نکاتی هستند که در این زمینه باید به آنها توجه ویژه ای کرد.

ناگفته نماند که بهتر است جوجه ها در هنگام صبح به محل موردنظر وارد شوند.

 

نگهداری جوجه یک روزه پس از قرارگیری در مکان مناسب

جوجه یک روزه تا مدت 20 ساعت باید با آب و مقداری ماده ی شیرین کننده تغذیه شود.دمای آب باید تقریبا برابر با دمای محیط باشد.دمای بالا و یا پایین آب می تواند به جوجه آسیب برساند.

بعد از گذشت 20 ساعت نیز جوجه گوشتی میتواند از فراورده های ذرت استفاده کند.البته نباید از ذرت و فراوردهای آن به تنهایی در خوراک جوجه استفاده شود ، بلکه بهتر است این ماده را با دان جوجه ها مخلوط کرد.

بهتر است بعد از گذشت چند روز جوجه های ضعیف و آن هایی که از نظر سلامت مشکل دارند را شناسایی کرده و از بقیه جدا نمود.تا بدین ترتیب مشکلی برای باقی جوجه ها پیش نیاید.

++ به امید پیشرفت صنعت دامپروری ایران ++

2018-07-03T01:20:45+00:00