You are here:--خرید و فروش جو دامی

خرید و فروش جو دامی

خرید و فروش جو دامی

خرید و فروش جو دامی و اعلام روزانه ی قیمت جو دامی از جمله فعالیت هایی است که شرکت کیمیاطیور درحال حاضر مشغول به آن می باشد.

اعلام جدیدترین لیست قیمت جو دامی تنها بخشی از فعالیت های شرکت کیمیا می باشد.که این لیست قیمت شامل انواع مختلف این محصول (جو روس ، جو داخلی و …) می باشد.

شرکت کیمیا یکی از بزرگترین وارد کننده های جو و فعال در زمینه ی خرید و فروش جو دامی با استفاده از جدید ترین امکانات روز ، همواره تلاش خود را کرده تا مرغوب ترین جو دامی را با مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان عزیز خود قرار دهد.هدف اصلی ما جلب رضایت شما عزیزان است و همواره به اعتماد و اطمینان شما به خود می بالیم.

شرکت های بسیاری در سطح کشور وجود دارند که در زمینه ی خرید و فروش جو دامی فعالیت می کنند.اما تنها تعداد اندکی از این شرکت ها هستند که خود واردکننده ی جو می باشند.

 

خرید و فروش جو دامی و قیمت جو دامی

خرید و فروش جو دامی و قیمت جو دامی

 

شرکت کیمیا با یک دهه تجربه در زمینه ی واردات جو دامی و سایر محصولات دامی ، می تواند گزینه ای مناسب برای تهیه ی محصولات مورد نیاز شما باشد.

ما در شرکت کیمیا لیست قیمت به روز تمامی محصولات موجود از جمله قیمت جو دامی ، ذرت دامی ، سویا دامی و … را هر روز در پایگاه اطلاع رسانی خود قرار می دهیم.

شما عزیزان می توانید برای مشاهده ی لیست قیمت جو دامی و سایر اقلام اینجا کلیک کنید.

قیمت جو دامی در بازار ایران و بازار جهانی

از آن جا که جو یکی از غلات مهم به شمار می رود و همچنین جو دامی در جیره ی غذایی دام و طیور بسیار پرکاربرد است ، نوسانات قیمت جو دامی مسئله ی مهمی است که همواره ذهن کشاورزان ، تولید کنندگان جو ، وارد کنندگان جو ، دامپروران و مراکز نگهداری و پرورش دام و طیور را به خود مشغول میکند.

قیمت جو دامی در سال گذشته (1396) نسبت به سال پیش تر ، با افزایش همراه بوده است.که این روند رو به رشد تا کنون نیز ادامه داشته است.

یکی از دلایل مهم این این افزایش قیمت ، رشد میزان مصرف جو دامداری ها بوده است.

از دلایل دیگر افزایش قیمت جو دامی ، می توان به افزایش قیمت این محصول در بازار جهانی اشاره کرد.حدود 30 الی 35 درصد از جو دامی مصرفی کشور از طریق واردات تامین میشود.بنابراین بدیهی است که افزایش قیمت جو دامی در بازار جهانی تاثیر زیادی در افزایش قیمت این محصول در داخل کشور می گذارد.

دلیل مهم دیگر افزایش قیمت جو دامی ، کاهش تولید جو داخلی است.در سال گذشته ، سطح کشت جو داخلی نسبت به سال های قبل تر با کاهش چشمگیری همراه بوده است.از عوامل این کاهش میتوان به نامساعد بودن شرایط جوی و محیطی و همچنین کاهش رغبت کشاورزان برای کشت جو اشاره نمود.

نا گفته نماند که افزایش قیمت جو دامی ، در افزایش قیمت دیگر نهاده های دامی از جمله کنسانتره نیز تاثیر گذار است. (کنسانتره مخلوطی از جو ، تفاله چغندر ، سبوس و یک سری از ویتامین ها است.)

 

نقش جو دامی در تغذیه ی دام و طیور

در کشور عزیز ما ایران ، جو به عنوان دومین غله ی مصرفی شناخته می شود. و از این نظر دارای اهمیت ویژه ای به خصوص در بخش دامپروری است.

جو را می توان یکی از مهمترین محصولات در تغذیه ی دام و طیور دانست که تاثیر قابل توجهی در رشد و نمو دام و طیور دارد.یکی از علل این اهمیت ، ارزش غذایی بالای جو دامی می باشد.این محصول ارزشمند حاوی مقادیر زیادی پروتئین ، نشاسته و … بوده که از این جهت می تواند در تامین کردن انرژی مورد نیاز دام ها برای امور مختلف موثر باشد.

همچنین جو برای دستگاه گوارش و امور گوارشی دام و طیور نیز مفید بوده و باعث هضم بهتر مواد غذایی می شود.

خود حیوانات نیز همواره طالب قرار گرفتن این ماده در جیره ی غذایی خود هستند.علت این امر طعم و بوی خوش دانه های جو می باشد.

امروزه بیشترین مصرف جو مربوط به بخش دام و طیور است.اما این محصول مفید در سبد غذایی انسان نیز جای دارد.این دانه ی گیاهی یکی از منابع مهم غذایی مردم نواحی سردسیر است.

جو در انواع مختلفی برای مردم قابل دسترس است که از جمله ی آنها میتوان جو پوست کنده و جو مرواریدی را نام برد که هرکدام دارای خصوصیات ویژه ای می باشند.

 

خواص دارویی و درمانی جو

جو خواص دارویی بسیار زیاد و فوق العاده ای دارد و در نوع خود اکسیری شفا بخش محسوب می شود.که یکی از دلایل مهم بودن این محصول ، همین آثار دارویی فراوانش می باشد.مصرف این دانه ی گیاهی باعث جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری های می شود.

از جمله خواص دارویی این محصول کشاورزی پرکاربرد میتوان به کاهش میزان کلسترول بدن ، نرم کردن دستگاه گوارش و کاهش ابتلا به دیابت اشاره کرد.همچنین مخمر جو برای از بین بردن سنگ کلیه و بیماری های کلیوی مفید است.

از دیگر فواید اعجاب برانگیز دانه ی جو که شاید آن را خیلی کمتر شنیده باشیم ، میتوان به رفع مشکلات پوستی اشاره کرد.

البته خواص جو بسیار زیاد و متنوع است و ما در اینجا تنها به تعداد اندکی از آن اشاره کردیم.

گیاه جو

جو از نظر علم گیاه شناسی ، جزو گیاهان علفی دسته بندی می شود و دارای انواع متعددی است.

میانگین ارتفاع این گیاه در میان انواع مختلف آن ، تقریبا به حدود 100 سانتی متر می رسد.

ریشه های جو افشان هستند و ساقه هایی شبیه به ساقه ی گندم دارد.در کل میزان شباهت گیاه جو و گیاه گندم بسیار زیاد بوده و تشخیص آن ها از یکدیگر برای افراد عادی کمی دشوار است.

البته میزان سازگاری و مقاومت جو نسبت به گندم بسیار بیشتر بوده و جو می تواند در شرایط محیطی متنوع تر و بیشتری نسبت به گندم کشت شود و محصول دهد. و این یکی از امتیازاتی است که این گیاه از آن بهره مند میباشد.

کشت و برداشت جو

از بهترین مناطق برای کشت جو در ایران ، میتوان به نواحی غرب ایران و رشته کوه های زاگرس اشاره کرد.زمان کشت جو ، به نوع جو بستگی دارد و معمولا در فصول بهار و پاییز انجام میگیرد.اگر جو در زمان مناسب کشت نشود ، عواقبی دارد که از جمله ی آن میتوان به کوچک بودن دانه های جو اشاره کرد.

جو گیاه سازگاری می باشد و در خاک هایی که پی اچ در حدود 7 تا 8 دارند و میزان مواد آلی آن ها 5% است ، قابلیت کشت دارد و معمولا زمانی که حدودا دارای رطوبت 30% است ، برداشت میشود.

کود استفاده شده برای کشت این گیاه باید حاوی فسفر و ازت باشد.

روسیه ، دانمارک ، فرانسه ، آمریکا ، کانادا و اسپانیا از بزرگترین کشورهای تولید کننده ی جو دامی در تحقیقات سال 2005 بوده اند.

از این مبحث میتوان نتیجه گرفت که جو دامی ماده ای موثر در تغذیه ی دام و طیور می باشد که وجود آن در غذای دام و طیور میتواند تاثیر زیادی در رشد و سلامت آنها داشته باشد.پس بنابراین برای تهیه ی این محصول ارزشمند و قراردادن آن در سبد غذایی دام ، باید دقت ویژه ای اعمال شود و به شرکت ها و مراکز معتبر مراجعه کرد.

همچنین در هنگام خرید و فروش جو دامی ، حتما باید به قیمت جو دامی و تناسب قیمت با کیفیت محصول ارائه شده دقت داشت.

2018-08-21T19:42:24+00:00